20 lipca, 2024
11 11 11 AM
Idealne światło: jak osiągnąć doskonałą atmosferę w pomieszczeniu
Unikalna lampa: stylowe oświetlenie wnętrz
Oświetlenie kuchennej ściany: nowoczesne i praktyczne rozwiązania
Unikalne Oświetlenie Dekoracyjne z Wyjątkowym Designem
Oświetlenie dziedzińca – eleganckie rozwiązanie
Ożyw swój dom dzięki dekoracyjnym światłom!
Lampa kuchenna – oświetlenie ściany w kuchni
Oświetlenie dekoracyjne do wnętrz: piękne lampki na każdą okazję.
Klasyczny znak – symbol wiecznej elegancji
Odkryj nowoczesny styl – inspiracje dla Twojego wnętrza
Latest Post
Idealne światło: jak osiągnąć doskonałą atmosferę w pomieszczeniu Unikalna lampa: stylowe oświetlenie wnętrz Oświetlenie kuchennej ściany: nowoczesne i praktyczne rozwiązania Unikalne Oświetlenie Dekoracyjne z Wyjątkowym Designem Oświetlenie dziedzińca – eleganckie rozwiązanie Ożyw swój dom dzięki dekoracyjnym światłom! Lampa kuchenna – oświetlenie ściany w kuchni Oświetlenie dekoracyjne do wnętrz: piękne lampki na każdą okazję. Klasyczny znak – symbol wiecznej elegancji Odkryj nowoczesny styl – inspiracje dla Twojego wnętrza

Wybór żyrandoli i wisiorków do lamp stołowych

lampy stołowe

Jeśli chcesz oświetlić stół w jadalni oszałamiającym żyrandolem lub wisiorkiem, masz kilka opcji. Do wyboru kinkiet ścienny, wisior lub szklany klosz. W tym artykule poznasz różne dostępne style i rodzaje oświetlenia. Wybór odpowiedniego będzie zależeć od wystroju Twojego pokoju i Twoich upodobań. Mojlife

Wisiorki

Istnieje wiele różnych sposobów zawieszania wisiorków nad stołem jadalnym. Pierwszym z nich jest zmierzenie długości i szerokości stołu, aby określić liczbę zawieszek do powieszenia. Następnie podziel tę liczbę przez dwa, aby określić odstępy. Kiedy wieszasz wisiorki nad długim stołem, powinieneś umieścić pierwszy i czwarty wisior w odległości dwóch stóp od siebie.

W zależności od stylu Twojego pokoju możesz wybierać pomiędzy tradycyjnym żyrandolem lub wisiorkiem o niepowtarzalnych kształtach i fakturach. Niektóre wisiorki mają delikatne metalowe listwy i podwoją się, rzucając światło na stół jadalny. Inne mają organiczny wygląd, który wtapia się w wystrój pokoju. Do ustawienia w stylu wiejskim możesz wybrać wisiorek w stylu latarni.

Żyrandole

Żyrandole do lamp stołowych mogą nadać jadalni tradycyjny wygląd. Mogą dodać klasyczny wygląd do Twojej jadalni i mogą mieć różne style, które pasują do Twojego wystroju i gustu. Wybierz spośród nowoczesnego żyrandola lub tradycyjnego żyrandola o uroku starego świata.

Wybierając żyrandol, pamiętaj o ustawieniu stołu w pokoju. Nie chcesz, żeby żyrandol zajmował cały pokój. Zamiast tego umieść go nad stołem jadalnym, aby zapewnić centralny punkt. Umiejscowienie jest ważne, ponieważ większość ludzi umieszcza klatkę lub kredens przy jednej ścianie. Spowoduje to, że stół będzie nieco przesunięty pośrodku. Dlatego powieszenie żyrandola w martwym punkcie sprawi, że stół będzie wyglądał nie na miejscu.

Jeśli masz duży stół jadalny, możesz zainstalować żyrandol, który pasuje do rozmiaru. Niektóre żyrandole są wykonane z regulowanymi ramionami, które pasują do większości stołów jadalnych. Możesz je również uzyskać za pomocą ściemniacza, dzięki czemu możesz wybrać, ile światła chcesz.

kinkiety ścienne

Kinkiety ścienne do lamp stołowych można wykorzystać do dodania oświetlenia do stołu w jadalni. Te światła mogą być bezprzewodowe lub wtykowe. Wybierz typ instalacji, który najlepiej pasuje do Twojego pomieszczenia. Wybierz kinkiet, który znajduje się około sześciu do sześciu i pół stopy nad podłogą. W razie potrzeby można je również umieścić niżej lub wyżej. Kinkiety ścienne są przeznaczone do oglądania, więc wysokość powinna być na tyle niska, aby były widoczne, ale nie za wysokie, aby przeszkadzały w widoku.

Zanim kupisz kinkiet do jadalni, określ przeznaczenie oświetlenia. Jeśli ma oświetlić jadalnię, zastanów się, jak bardzo chcesz. Na szczęście nowoczesne kinkiety ścienne są często ściemniane. Są wyposażone w osobne ściemniacze, które pozwalają eksperymentować z jasnością i tonem.

Szklany klosz

Istnieje wiele możliwości wyboru szklanego klosza do lamp stołowych. Te odcienie są dostępne w różnych wykończeniach i kolorach, aby pasowały do ​​każdej estetyki. Niektóre mają marmurkowe, polerowane lub postarzane wykończenia, podczas gdy inne mają bardziej subtelny wygląd. Zamienniki klosza szklanego można kupić w dowolnym kolorze, który można dopasować do istniejącego koloru oprawy.

Lampy wiszące są zazwyczaj zawieszone około trzydziestu cali od stołu jadalnego. Można je jednak również umieścić na stolikach bocznych i kredensach. Możesz także powiesić trzy wisiorki w tym samym pomieszczeniu. Wisiorki oversize są również dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają bawić się rozmiarem. Ponadto kinkiety ścienne to świetny sposób na podkreślenie grafiki lub oświetlenie bufetu.

Styl sieci pająka

Lampy stołowe w stylu pajęczyny mogą nadać jadalni nowoczesny akcent. Są regulowane i można je rozstawić dalej, aby oświetlić duży stół jadalny, lub bliżej siebie, aby oświetlić mniejszy. Są szczególnie popularne w nowoczesnym stylu skandynawskim i wiejskim i występują w odcieniach czerni lub bieli.

Te oszałamiające lampy wiszące są zawieszone na niewidocznym kablu lub pręcie z włókna węglowego przymocowanym do ściany. Każda długa łodyga przecina drugą nad głową, tworząc dramatyczny wzór X. Jeden klosz wisi bezpośrednio nad stołem jadalnym, a drugi nad blatem kuchennym, łącząc obie przestrzenie.