04 marca, 2024
11 11 11 AM
Projektowanie ubrań – sztuka tworzenia unikatowych stylizacji
Stylowy i kompletny strój na każdą okazję – jak go stworzyć z pomocą Stylowki?
Odkryj nowoczesny styl – inspiracje i porady dla Twojego wnętrza
Oświetlenie w stylu industrialnym – jak wprowadzić surowy klimat do swojego wnętrza
Oświetlenie w stylu retro – jak w prosty sposób dodać wyjątkowego charakteru Twojemu wnętrzu
Stylowe połączenia: Jak nosić wełnianą spódnicę na co dzień?
Późnozimowy styl z wełnianym płaszczem – jak nosić go na co dzień?
Metalen hanglamp: de perfecte toevoeging aan jouw interieur
Metalowa lampa wisząca – jak wkomponować ją w aranżację wnętrza?
Trendy meblowe 2023 Australia
Latest Post
Projektowanie ubrań – sztuka tworzenia unikatowych stylizacji Stylowy i kompletny strój na każdą okazję – jak go stworzyć z pomocą Stylowki? Odkryj nowoczesny styl – inspiracje i porady dla Twojego wnętrza Oświetlenie w stylu industrialnym – jak wprowadzić surowy klimat do swojego wnętrza Oświetlenie w stylu retro – jak w prosty sposób dodać wyjątkowego charakteru Twojemu wnętrzu Stylowe połączenia: Jak nosić wełnianą spódnicę na co dzień? Późnozimowy styl z wełnianym płaszczem – jak nosić go na co dzień? Metalen hanglamp: de perfecte toevoeging aan jouw interieur Metalowa lampa wisząca – jak wkomponować ją w aranżację wnętrza? Trendy meblowe 2023 Australia

Różne rodzaje lamp podłogowych

menardy lampy podłogowej

Lampy podłogowe to popularny element wystroju domu, który może pomóc w stworzeniu nastroju i atmosfery w salonie. Można ich również używać do oświetlania określonych obszarów w pomieszczeniu oraz dodawania głębi i wymiaru całemu projektowi. Wybór odpowiedniego stylu, materiałów i rozmieszczenia może mieć ogromny wpływ na to, jak się poczujesz, gdy wejdziesz do swojej przestrzeni.

Istnieje kilka różnych rodzajów lamp podłogowych, a każdy typ ma swoje własne, unikalne zastosowanie w domu. Poznając te typy, możesz znaleźć odpowiednią opcję oświetlenia do swojego salonu.

Lampy łukowe

Często stanowiące podstawę nowoczesnych projektów z połowy wieku, łukowe lampy podłogowe można rozpoznać po ich długich, łukowatych korpusach, na których końcach znajdują się żarówki i abażury. Większość tych lamp jest wykonana z metalowych prętów i podstaw, ale dostępne są również wersje drewniane.

Lampy łukowe mogą być drogie w porównaniu z innymi standardowymi opcjami, ale mogą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby zwiększyć ich trwałość i wartość. Mogą być również bardziej estetyczne niż inne opcje, zwłaszcza jeśli mają piękne wykończenie.

Lampy na drzewie

Inny powtarzający się typ lamp, lampy drzewne są podobne do lamp klubowych, ale zawierają kilka pojedynczych świateł, które można niezależnie przesuwać w określonych obszarach pomieszczenia. Zwykle mają również małe abażury, które ściśle otaczają żarówkę, zapewniając specjalnie ukierunkowane światło.

Lampy na tacę

Zaprojektowane do użytku jako oświetlenie powierzchniowe, lampy na tacce zwykle umieszcza się na podstawie i zajmują mniej miejsca niż inne rodzaje lamp podłogowych. Są powszechnie spotykane w kuchniach i jadalniach i mogą występować w szerokiej gamie kolorów i stylów, aby uzupełnić Twój projekt.

Lampy podłogowe Tower

W przeciwieństwie do innych podstawowych lamp podłogowych, lampy podłogowe w kształcie wieży mają wysoką kolumnę oświetleniową, która rozprasza światło w górę iw dół wzdłuż lampy. Można je znaleźć w szerokiej gamie rozmiarów, kolorów i kształtów i często są wyposażone w półki na różnych wysokościach do celów przechowywania.

Oprócz głównego abażuru, często zawierają również podświetlaną podstawę, która może służyć jako element dekoracyjny lub stolik nocny na piloty i książki. To doskonały wybór do salonów, w których chcesz podkreślić meble i dodatki w pokoju lub do każdej przestrzeni, która wymaga nieco więcej osobowości.

Lampy podłogowe Down Bridge

Podobnie jak lampy zadaniowe, lampy typu down bridge to wszechstronna opcja oświetlenia, którą można umieścić obok krzesła akcentującego lub biurka. Zwykle są bardzo regulowane, co pozwala na ich podnoszenie i opuszczanie, a także obracanie ich głów w przód iw tył.

Apteczne lampy podłogowe

Podobnie jak lampy z mostkiem w dół, lampy apteczne są również bardzo regulowane i zazwyczaj kierują światło w dół, a nie w górę. Zwykle mają więcej niż jeden przełącznik do kontrolowania ilości światła pochodzącego z każdej z ich pojedynczych żarówek, co może być pomocne, gdy trzeba ich użyć do określonych zadań, takich jak czytanie lub praca nad projektem.