04 grudnia, 2023
11 11 11 AM
Metalen hanglamp: de perfecte toevoeging aan jouw interieur
Metalowa lampa wisząca – jak wkomponować ją w aranżację wnętrza?
Trendy meblowe 2023 Australia
5 najlepszych sklepów meblowych w Nowym Jorku
Pokój, w którym niszczysz rzeczy
Projekty Mebli Zielony
Kuchnia i koktajle Chicago Menu
Obrazy ścienne i lampy
Szafka w nowoczesnym stylu
Indonezyjskie Lampy Wiszące
Latest Post
Metalen hanglamp: de perfecte toevoeging aan jouw interieur Metalowa lampa wisząca – jak wkomponować ją w aranżację wnętrza? Trendy meblowe 2023 Australia 5 najlepszych sklepów meblowych w Nowym Jorku Pokój, w którym niszczysz rzeczy Projekty Mebli Zielony Kuchnia i koktajle Chicago Menu Obrazy ścienne i lampy Szafka w nowoczesnym stylu Indonezyjskie Lampy Wiszące

Co oznacza nowoczesny styl?

znaczenie nowoczesnego stylu

Nowoczesny styl w świecie designu to termin, który stał się synonimem czystych linii i minimalnej estetyki. Chociaż te cechy nie dotyczą wyłącznie nowoczesnego wystroju, są szczególnie ważne w tworzeniu współczesnego domu.

Terminy współczesny i nowoczesny są często używane zamiennie, ale różnice między nimi mogą być tak ogromne, jak noc i dzień. Te dwa style mają różne historie i metody projektowania, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, co oznaczają, zanim zaczniesz działać.

Z drugiej strony współczesny to trend projektowy, który odzwierciedla to, co dzieje się w teraźniejszości. Oznacza to, że ciągle się zmienia i dlatego może być dość eklektyczny.

Pożycza elementy z wielu różnych epok projektowych, od nowoczesnych po vintage. Zapożycza również elementy ze środowiska naturalnego, aby uzyskać wrażenie, że przestrzeń jest bardziej ugruntowana niż otaczający krajobraz miejski.

Neutralna paleta barw to kolejna wspólna cecha nowoczesnych wnętrz. Podczas gdy czerń i biel, szarości i szarości są zwykle podstawowymi kolorami, można dodać kolory podstawowe, takie jak niebieski, żółty i czerwony, aby stworzyć kontrast, zwłaszcza w mniejszych przestrzeniach.

Dzięki odpowiednim akcesoriom i meblom możesz łatwo wprowadzić odrobinę nowoczesnego stylu do swojego domu. Kluczem jest ograniczenie ozdób do minimum, mówi projektant Curtis Taber.

Rozważ na przykład umieszczenie pary eleganckich donic w swoim salonie, aby dodać naturalny element bez powodowania bałaganu. Lub spróbuj dodać rząd sukulentów do parapetu, aby stworzyć wizualną symetrię.

Co więcej, możesz sprawić, że Twój dom będzie bardziej ugruntowany, używając elementów, które były popularne w połowie stulecia, takich jak stół Saarinen czy krzesło Barcelona. Według Kerri są to elementy projektu, które zawsze pozostaną w modzie.

Styl koncentruje się również na funkcjonalności, więc pamiętaj, aby kupować elementy, które będą pasować do Twojego stylu życia i potrzeb. Ważne jest również, aby wybrać meble, które są praktyczne i dobrze zbudowane.

Termin „modernizm” pojawił się pod koniec XIX wieku i był stylem parasolowym obejmującym wiele różnych ruchów i stylów projektowych. Moderniści starali się oderwać od dawnych tradycji i poszukiwać nowych sposobów wyrazu. Był to czas industrializacji, globalnego kapitalizmu i zmian społecznych. Była to epoka, która kładła nacisk na eksperymentowanie i odrzucanie z góry ustalonych reguł w sztuce, architekturze, muzyce i kulturze.