25 września, 2023
11 11 11 AM
Trendy meblowe 2023 Australia
5 najlepszych sklepów meblowych w Nowym Jorku
Pokój, w którym niszczysz rzeczy
Projekty Mebli Zielony
Kuchnia i koktajle Chicago Menu
Obrazy ścienne i lampy
Szafka w nowoczesnym stylu
Indonezyjskie Lampy Wiszące
Outlety meblowe w El Paso
Wybór abażurów do lampy wiszącej
Latest Post
Trendy meblowe 2023 Australia 5 najlepszych sklepów meblowych w Nowym Jorku Pokój, w którym niszczysz rzeczy Projekty Mebli Zielony Kuchnia i koktajle Chicago Menu Obrazy ścienne i lampy Szafka w nowoczesnym stylu Indonezyjskie Lampy Wiszące Outlety meblowe w El Paso Wybór abażurów do lampy wiszącej

Jak wybrać jasne, ciepłe drewno do domu

light warm wood

Użycie jasnego, ciepłego drewna może stworzyć ciepłą i zachęcającą atmosferę w Twoim domu. Jasne i ciepłe kolory są zazwyczaj kojarzone z obszarami wspólnymi, takimi jak salony, jadalnie, pokoje rodzinne i kuchnie. Oprócz tworzenia ciepłej atmosfery, jasne i ciepłe kolory również zwiększają apetyt. Są bardziej odpowiednie do pomieszczeń wspólnych, takich jak te używane do rozrywki i zajęć rodzinnych, i można je łączyć z szeroką gamą dekoracji. Kolory są wystarczająco jasne i odważne, aby można je było zastosować jako kolor ścian, ale nie są zbyt jasne ani jaskrawe, aby można je było zastosować jako wybór podłogi.

Niezależnie od tego, czy Twój dom jest nowoczesny, czy tradycyjny, możesz znaleźć jasną, ciepłą podłogę drewnianą, która pasuje do Twojego gustu. Właściwy dobór kolorów może sprawić, że Twój pokój będzie wyglądał, jakby unosił się w powietrzu. Podłogi z jasnego drewna można łączyć z różnymi zestawieniami kolorystycznymi, a najlepsze kolory uzupełniają ciepłą tonację drewna. Na przykład jasnoniebieski lub szary kolor ścian będzie świetnie wyglądał z jasnoszarą drewnianą podłogą, a ciepły żółty lub pomarańczowy kolor ścian będzie wyglądał świetnie z ciepłą brązową lub czerwoną drewnianą podłogą. Jasne i ciepłe kolory są również idealne do otwartych planów pięter.

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze jasne, ciepłe drewno do swojego domu, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rodzaj drewna. Może to być duża decyzja projektowa. Możesz użyć różnych ekologicznych opcji, takich jak odzyskane drewno, bambus i korek. Można również znaleźć twarde drewno, takie jak wiśnia i klon, które mają ciepłe i chłodne odcienie. Na przykład wiśnia ma ciepłe czerwonawo-brązowe odcienie, a klon ma chłodne niebieskawo-szare odcienie.

Następnie należy wziąć pod uwagę fakturę drewna. Jasna olejowana powierzchnia będzie wyglądać mniej żywo niż ciemniejsza olejowana powierzchnia, a jasne szczotkowane wykończenie będzie wyglądać mniej nowocześnie. Można również znaleźć podłogi z wykończeniem białym olejem, które będą wyglądać całkowicie naturalnie. W zależności od światła w pomieszczeniu możesz wybrać między naturalnym olejkiem a zabiegiem bez chemikaliów. Olejowanie drewna nie tylko łagodzi je, ale ma również duży wpływ na ogólny wygląd powierzchni.

Jasne i ciepłe drewno świetnie wygląda również w połączeniu z ciemniejszymi kolorami, szczególnie w kuchni. Właściwa kombinacja kolorów może sprawić, że kuchnia będzie wyglądać bardziej ekskluzywnie i może stworzyć ogólną atmosferę, która jest bardziej przyjazna. Na przykład jasna podłoga z ciepłego drewna idealnie pasuje do kuchni z krzesłami z ciemnego orzecha i stołem jadalnym z ciemnego orzecha.

Jeśli chcesz uzyskać skandynawski wygląd, wybierz jasną, ciepłą podłogę drewnianą o lekko olejowanej powierzchni. Lekkie olejowanie złagodzi ogólny wygląd powierzchni i sprawi, że pęknięcia w drewnie będą mniej widoczne. Jeśli szukasz bardziej nowoczesnego wyglądu, możesz spróbować lekkiego szczotkowanego wykończenia. Dzięki temu powierzchnia będzie wyglądać na bardziej opływową.