10 czerwca, 2023
11 11 11 AM
Furniture in Houston
The Best Jeans For Curvy Women
Naprawianie lampy stołowej za pomocą włącznika/wyłącznika, który klika dwukrotnie
Jak często należy testować sprzęt biurowy?
Co oznacza dar Gaba?
Co oznacza nowoczesny styl?
Wybór lamp wiszących pod świetlikiem
Świąteczne cytaty krótkie i słodkie
Trendy meblowe na rok 2023
Pokój: nowicjusz na gali rozdania Oscarów
Latest Post
Furniture in Houston The Best Jeans For Curvy Women Naprawianie lampy stołowej za pomocą włącznika/wyłącznika, który klika dwukrotnie Jak często należy testować sprzęt biurowy? Co oznacza dar Gaba? Co oznacza nowoczesny styl? Wybór lamp wiszących pod świetlikiem Świąteczne cytaty krótkie i słodkie Trendy meblowe na rok 2023 Pokój: nowicjusz na gali rozdania Oscarów

Stołek Alvara Aalto 60

aalto stołek

Zaprojektowany przez fińskiego architekta Alvara Aalto w latach 30. XX wieku Stool 60 to klasyczny mebel, który wpłynął na współczesny świat. Jest również uważany za klasykę designu i jeden z najpopularniejszych taboretów na świecie. Jego trzy nogi mają kształt litery L. Ta wygięta noga, jak również inne detale projektu, są znakiem rozpoznawczym wszystkich mebli Aalto. W rzeczywistości zagięta noga w kształcie litery L została uznana za podstawę nowoczesnego skandynawskiego wzornictwa.

Stołek 60 został pierwotnie zaprojektowany dla biblioteki w Viipuri w Finlandii. Projekt okazał się sukcesem. Wkrótce został sprzedany na całym świecie. Doprowadziło to również do wielu patentów dla Alvara Aalto. W rezultacie trójnożny taboret stał się bestsellerem.

Stool 60 został sprzedany miliony razy. Jest również używany jako powierzchnia ekspozycyjna, a także krzesło i jest wszechstronnym meblem. Stołek został wyprodukowany w różnych lakierach, bejcach i tkaninach obiciowych. Dostępnych jest kilka wersji, w tym jedna z wyściełanym siedziskiem. Stołek dostępny jest również w wersji na czterech nogach. Taboret można układać w spiralną wieżę lub spiralną spiralę. Dostępny jest również w naturalnym lakierowanym wykończeniu brzozowym.

Filozofia projektowania Alvara Aalto podkreślała znaczenie naturalnych materiałów i organicznej geometrii. Jego styl stał się znany jako humanistyczny modernizm. Uważany jest za czołową postać międzynarodowego ruchu modernistycznego. Jego kariera obejmowała szeroką gamę działań projektowych, w tym meble, projektowanie wnętrz, oświetlenie i planowanie miast na dużą skalę. Wraz z żoną Aino Aalto założył w 1935 roku własną firmę Artek.

Aalto jest uznawany za twórcę innowacyjnej techniki cięcia drewna brzozowego. Technika ta utorowała drogę do masowej produkcji mebli. Opatentował również metodę parowania drewna brzozowego, dzięki czemu stało się ono bardziej plastyczne. Ponadto wynalazł również technikę wyginania nóg nóg krzeseł. Ta technika zainspirowała później firmę Charles & Raya Eamesa.

Kariera Alvara Aalto obejmuje różne style, w tym purystyczny modernizm w stylu międzynarodowym i bardziej osobisty modernizm. Zaprojektował także setki budynków. Ponadto jest uznawany za wprowadzanie skandynawskiego modernizmu na światową scenę. Znany jest również ze swojej pracy architektonicznej w USA i we Włoszech. On i jego żona Aino spędzili miesiąc miodowy we Włoszech, przypieczętowując więź między Morzem Śródziemnym a ich dziedzictwem intelektualnym.

Stool 60, zaprojektowany przez Alvara Aalto w latach 30. XX wieku, od samego początku jest klasykiem designu. Został sprzedany miliony razy i jest uważany za jeden z najpopularniejszych stołków na świecie. To również podstawa mebli dziecięcych. Jest to również taboret, który można ustawiać jeden na drugim, co czyni go idealnym dodatkiem do każdego domu. Występuje również w wydaniach specjalnych. Projekt opiera się na wygiętej nodze w kształcie litery L, konstrukcji, która pomogła utorować drogę nowoczesnemu wzornictwu zorientowanemu społecznie.

Alvar Aalto był fińskim architektem, projektantem i innowatorem. Jego kariera obejmowała różne style, w tym purystyczny modernizm stylu międzynarodowego, bardziej osobisty modernizm i nordycki klasycyzm.