06 lutego, 2023
11 11 11 AM
Gift Ideas For Coworkers That They’ll Love
Oświetlenie i pomysły na Twój dom lub biuro
Rezydencje w nowoczesnym stylu
Ile kosztują kinkiety?
3-ramienna lampa sufitowa Serge Mouille
Recenzja lampy wiszącej Flos IC S1
Melt Lights autorstwa Toma Dixona
Tęczowa lampa stołowa
Stołek Alvara Aalto 60
Jak wybrać jasne, ciepłe drewno do domu
Latest Post
Gift Ideas For Coworkers That They’ll Love Oświetlenie i pomysły na Twój dom lub biuro Rezydencje w nowoczesnym stylu Ile kosztują kinkiety? 3-ramienna lampa sufitowa Serge Mouille Recenzja lampy wiszącej Flos IC S1 Melt Lights autorstwa Toma Dixona Tęczowa lampa stołowa Stołek Alvara Aalto 60 Jak wybrać jasne, ciepłe drewno do domu

Melt Lights autorstwa Toma Dixona

topione światła tom dixon

W najlepszych latach panowania Habitat Tom Dixon był czarodziejem projektowania. Miał talent do projektowania szerokiej gamy innowacyjnych, wysokiej jakości elementów wyposażenia domu, a swoją wizję rozszerzył na hotele, restauracje i domy. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć i zdobył OBE za swój wkład w brytyjski przemysł projektowy.

Tom Dixon jest projektantem-samoukiem, który zaczynał jako basista w zespole disco-funk. Jego twórcze dążenia przybrały zdecydowanie bardziej wyrafinowany obrót na początku XXI wieku, kiedy założył swoją tytułową markę. Ma na swoim koncie mnóstwo imponujących osiągnięć, w tym upragnione OBE i bycie członkiem wspomnianej kolekcji MoMA. Chociaż Tom jest samozwańczym entuzjastą niekonwencjonalnych materiałów, jego prace pokazują również godne podziwu zaangażowanie w etykietę projektową. Na przykład jest nieugięty w kwestii unikania stosowania toksycznych chemikaliów i materiałów, które z czasem mogą ulec zniszczeniu.

Odegrał kluczową rolę w stworzeniu serii lamp Melt, produkowanej przez wspomniany szwedzki kolektyw projektowy. Lampy są dostępne w kolorze złotym, miedzianym i chromowanym, z których każdy zapewnia uderzający efekt. Półmetalizowane światła rezygnują ze zwykłego błyszczącego wykończenia na rzecz błyszczącego efektu lustra. Niewielki rozmiar i zwarty kształt sprawiają, że idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz.

Do najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się lamp Melt należą wersje wiszące, stołowe i podłogowe. Dostępny jest również w wersji LED. Wersja z oświetleniem LED pomija najważniejszą cechę, czyli konwencjonalną żarówkę, na rzecz fajnie wyglądającego, opływowego i wysoce energooszczędnego światła LED. To zwycięzca pod każdym względem.

Najnowsza propozycja firmy, trafnie nazwana „Melt Lite”, również jest godnym dodatkiem do rodziny i jest dostępna w czterech wykończeniach: przydymionym, złotym, miedzianym i chromowanym. Jest to zgrabna i smukła konstrukcja, która jest przyjemna dla oczu i jest przyjemnością do oglądania i siedzenia w środku. W tym samym duchu, co inne lampy Melt, jest również przyjazna dla środowiska i przyjemna w użyciu. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów firmy Tom Dixon, bardzo łatwo jest znaleźć odpowiedni kolor pasujący do Twojej przestrzeni, a szeroki wybór lamp jest zawsze dostępny. Do wyboru masz smukły, liniowy baldachim lub bardziej tradycyjną, obszerną lampę. Krótko mówiąc, trudno będzie znaleźć lepszy wybór dla Twojej przestrzeni. To marzenie każdego miłośnika designu, a najbardziej imponujące jest to, że wszystkie te projekty są produkowane w Europie. Proces produkcji jest przyjazny dla środowiska i zużywa tylko minimalną ilość energii potrzebnej do działania.