04 grudnia, 2023
11 11 11 AM
Metalen hanglamp: de perfecte toevoeging aan jouw interieur
Metalowa lampa wisząca – jak wkomponować ją w aranżację wnętrza?
Trendy meblowe 2023 Australia
5 najlepszych sklepów meblowych w Nowym Jorku
Pokój, w którym niszczysz rzeczy
Projekty Mebli Zielony
Kuchnia i koktajle Chicago Menu
Obrazy ścienne i lampy
Szafka w nowoczesnym stylu
Indonezyjskie Lampy Wiszące
Latest Post
Metalen hanglamp: de perfecte toevoeging aan jouw interieur Metalowa lampa wisząca – jak wkomponować ją w aranżację wnętrza? Trendy meblowe 2023 Australia 5 najlepszych sklepów meblowych w Nowym Jorku Pokój, w którym niszczysz rzeczy Projekty Mebli Zielony Kuchnia i koktajle Chicago Menu Obrazy ścienne i lampy Szafka w nowoczesnym stylu Indonezyjskie Lampy Wiszące

Poul Henningsen Światła

poul Henningsen light

Lampa PH to nazwa oprawy oświetleniowej zaprojektowanej przez Poula Henningsena. Oprawy te to przede wszystkim seria trzech odcieni. Firmą, która je produkuje, jest Louis Poulsen. Są bardzo popularne w nowoczesnych wnętrzach. System trzech odcieni to świetny sposób na doświetlenie pomieszczenia, a lampy PH są dostępne w wielu różnych wykończeniach.

Lampa wisząca 1960 poul Henningsen

Lampa wisząca Poul Henningsen z 1960 r. od dawna cieszy się popularnością. Zaprojektowana przez duńskiego projektanta Poula Henningsena dla Louisa Poulsena lampa wisząca wykonana jest z malowanego proszkowo aluminium. Posiada biały lub niebieski element pod baldachimem i szare pionowe pręty wsporcze. Światło wymaga do działania jednej śruby E27.

Lampa wisząca Poul Henningsen 1960 została zaprojektowana w stylu skandynawskim modern. Duński architekt i projektant stworzył jedne z najbardziej kultowych projektów oświetleniowych wszech czasów. Chociaż ta lampa nie jest już produkowana, nadal jest klasykiem i w doskonałym stanie. Jest również dostępny w różnych kolorach, w tym polerowanej miedzi i mosiądzu.

Lampa PH

Lampa PH to duński projekt Paula Henningsena. Ten projekt wykorzystuje układ trzech odcieni, aby zapewnić światło w czysty, nieoślepiający sposób. Promienie światła przechodzą przez klosze pod tym samym kątem. Rezultatem jest płynne przejście z jednego odcienia do drugiego. Projekt lampy umożliwił również Henningsenowi eksperymentowanie z różnymi powierzchniami i materiałami.

Lampa PH to jedna z najsłynniejszych kreacji Henningsena. Duński architekt i projektant, stworzył wiele ponadczasowych projektów dla lamparzy i projektantów. Wisiorek PH był jednym z wyników pionierskich badań Henningsena nad światłem i potrzebami człowieka. Lampa PH jest nadal produkowana przez Louisa Poulsena.

Lampa wisząca karczoch

Louis Poulsen PH Artichoke to jedyna w swoim rodzaju lampa wisząca, która z pewnością doda elegancji każdemu pomieszczeniu. Niepowtarzalny design i wykonanie tej lampy zachwyci gości, a możesz mieć pewność, że jest wykonana z drewna, które jest trwałe i nadaje się do recyklingu.

Artichoke to lampa wisząca z 72 pojedynczymi liśćmi, które przypominają karczochy. Każde skrzydło jest indywidualnie docinane i montowane oraz rozprasza światło z ukrytego źródła. Jest dostępny w wersji ze stali szczotkowanej, stali polerowanej i metalu malowanego na biało. W 1958 r. Louis Poulsen wprowadził wersję karczocha ze szczotkowanego mosiądzu, aby upamiętnić swoją 60. rocznicę.

System trzech odcieni

System trójcieniowy to innowacyjna konstrukcja oświetlenia, którą można wykorzystać do sterowania rozsyłem światła. System składa się z trzech różnych lamp wykonanych z metalu, szkła lub opalu. Każdy z nich jest umieszczony w określonej odległości od źródła światła, zapewniając rozproszone światło.

System trzech odcieni został stworzony przez duńskiego projektanta Poula Henningsena w latach 20. XX wieku. Jako pierwszy zastosował naukowe zasady do światła i użył spirali logarytmicznej do zaprojektowania systemu oświetleniowego. Jego projekty osiągały równomierne rozłożenie światła wzdłuż krzywizny klosza, z niewielkim odblaskiem lub cieniem. Początkowo klosze były wykonane z metalu z malowanym spodem. Później zostały wykonane ze szkła. Te szklane klosze odbijały światło, równomiernie oświetlając pomieszczenie.

Schemat koloru czerwonego

Jeśli szukasz wyjątkowej kolorystyki światła, rozważ projekt oświetlenia Poula Henningsena. Ten duński projektant jest najbardziej znany ze swojej serii lamp PH z nieoślepiającymi lampami cieniowanymi. Lampy te charakteryzują się dokładną analizą promieni świetlnych pochodzących z żarówki, aby uzyskać miękkie i ciepłe światło. Wiele jego projektów jest dziś dostępnych w muzeach.

Poul Henningsen, urodzony w 1894 roku, był jedną z najwybitniejszych postaci duńskiego designu. Był architektem, pisarzem i krytykiem i stał się znany jako pierwszy na świecie architekt oświetlenia. Podczas II wojny światowej został zatrudniony jako główny architekt w Ogrodach Tivoli w Kopenhadze. Okupacja niemiecka zmusiła go do szukania schronienia w Szwecji, a później włączył się do tamtejszej społeczności duńskiej. W czasie wojny przyczynił się do rozwoju teorii światła i projektowania oświetlenia.

Arne Jacobsen

Louis Poulsen, spadkobierca duńskiej tradycji projektowania, tworzy oświetlenie inspirowane naturą. Lampy Louis Poulsen są zaprojektowane tak, aby odbijać światło i wspierać rytm naturalnego światła. Firma została założona w 1874 roku i po raz pierwszy współpracowała z Poulem Henningsenem w 1924 roku.

Louis Poulsen ściśle współpracował z Poulem Henningsenem przy projektach obejmujących Duński Bank Narodowy, SAS Royal Hotel i Urząd Miasta Arhus. Współpracował również z wieloma architektami i projektantami. Jego oświetlenie zostało użyte w kilku duńskich ratuszach i uczelniach. Ta współpraca doprowadziła do powstania różnych ikon designu.

Lampa stojąca LED Yuh Louisa Poulsena ze ściemniaczem

Lampa stojąca LED Yuh firmy Louis Poulsen ma unikalny design, który kieruje światło w dół.
Jej satynowany akrylowy dyfuzor zapewnia miękkie i delikatne światło. Jego regulowaną głowicę można obracać, przechylać lub przesuwać w górę lub w dół wzdłuż drążka. Pozwala to na precyzyjną regulację kierunku i wielkości wiązki światła. Dioda LED Yuh posiada również zintegrowaną funkcję ściemniania i timera. Oprócz tego lampa stojąca LED Yuh zachwyca swoją energooszczędnością.

Imię Yuh zostało zainspirowane fonetyczną formą „ty”. Projekt oferuje elastyczność i wszechstronność, aby dopasować się do każdej osoby. Klosz można obracać i regulować w górę iw dół wzdłuż ruchomego drążka, co zapewnia równomierne, skierowane w dół światło. Lampa ma ściemniacz, który można ustawić na 15% i 100%, co zapewnia idealne oświetlenie w różnych środowiskach.