04 marca, 2024
11 11 11 AM
Projektowanie ubrań – sztuka tworzenia unikatowych stylizacji
Stylowy i kompletny strój na każdą okazję – jak go stworzyć z pomocą Stylowki?
Odkryj nowoczesny styl – inspiracje i porady dla Twojego wnętrza
Oświetlenie w stylu industrialnym – jak wprowadzić surowy klimat do swojego wnętrza
Oświetlenie w stylu retro – jak w prosty sposób dodać wyjątkowego charakteru Twojemu wnętrzu
Stylowe połączenia: Jak nosić wełnianą spódnicę na co dzień?
Późnozimowy styl z wełnianym płaszczem – jak nosić go na co dzień?
Metalen hanglamp: de perfecte toevoeging aan jouw interieur
Metalowa lampa wisząca – jak wkomponować ją w aranżację wnętrza?
Trendy meblowe 2023 Australia
Latest Post
Projektowanie ubrań – sztuka tworzenia unikatowych stylizacji Stylowy i kompletny strój na każdą okazję – jak go stworzyć z pomocą Stylowki? Odkryj nowoczesny styl – inspiracje i porady dla Twojego wnętrza Oświetlenie w stylu industrialnym – jak wprowadzić surowy klimat do swojego wnętrza Oświetlenie w stylu retro – jak w prosty sposób dodać wyjątkowego charakteru Twojemu wnętrzu Stylowe połączenia: Jak nosić wełnianą spódnicę na co dzień? Późnozimowy styl z wełnianym płaszczem – jak nosić go na co dzień? Metalen hanglamp: de perfecte toevoeging aan jouw interieur Metalowa lampa wisząca – jak wkomponować ją w aranżację wnętrza? Trendy meblowe 2023 Australia

Pokój: nowicjusz na gali rozdania Oscarów

pokojowe nagrody filmowe

Oscary już za niecały tydzień, więc czas zapoznać się z pretendentami do tegorocznej nagrody. W zatłoczonej dziedzinie filmów kilka z pewnością się wyróżni – zwłaszcza „Czarna msza” z Johnnym Deppem i nerdowaty dramat Matta Damona „Marsjanin”. Ale jest też nowicjusz w wyścigu o nagrody, w postaci niezwykle poruszającej adaptacji powieści Emmy Donoghue z 2010 roku, Room, autorstwa Lenny’ego Abrahamsona.

Ten film był niespodzianką dla Oskara, kiedy zdobył nagrodę publiczności na tegorocznym festiwalu filmowym w Toronto we wrześniu, a to w dużej mierze dzięki Brie Larson. Jej gwiazdorska rola jako Joy, kobiety, która przez siedem lat była przetrzymywana w dźwiękoszczelnej szopie ze swoim małym synem Jackiem (Jacob Tremblay), odbiła się szerokim echem w świecie kina. To niezwykle trudna historia do przekazania na ekranie, ale pan Abrahamson i jego zespół stworzyli film, który jest nie tylko trzymający w napięciu, ale i głęboko poruszający.

Wrażliwy, głęboko poruszający film

Adaptacja powieści Emmy Donoghue, wciągający film opowiada historię matki i jej syna, którzy zostają porwani, przetrzymywani w małej szopie i zamknięci w swoim otoczeniu przez lata, zanim w końcu zostają uwolnieni. Film jest potężną eksploracją głębi miłości między matką a jej dzieckiem i pomimo ponurej tematyki celebruje więź między dwojgiem ludzi, którzy stracili zdolność do życia w świecie, który znają.

Napięta, fascynująca historia

Narracja toczy się w czasie rzeczywistym, a widz obserwuje wydarzenia na bieżąco. Twórcy filmu są w pełni świadomi emocjonalnego ciężaru swoich scen, a film jest przerywany wieloma krótkimi retrospekcjami. Służą one do ugruntowania postaci w rzeczywistości i sprawiają, że ponura sytuacja jest o wiele bardziej wiarygodna.

Piękny, wzruszający film

Film jest wspaniale sfilmowanym dziełem sztuki, doskonale oddającym emocjonalną głębię wzajemnej miłości Joy i Jacka. To także pięknie wykonana gra aktorska, z występami Larsona i Tremblaya wzruszająco naturalistycznymi. Godna omdlenia ścieżka dźwiękowa Jamesa Newtona Howarda to dodatkowy bonus, podobnie jak wspaniałe zdjęcia Danny’ego Cohena.

Niesamowite osiągnięcie

Film otrzymał także szereg nominacji do Oscara za scenariusz, zdjęcia, muzykę i montaż. To kandydat do Oscara za najlepszy film, reżysera i aktorkę, z dobrą kreacją Brie Larson i drugoplanową rolą Jacoba Tremblaya.

Obowiązkowa pozycja dla każdego poważnego miłośnika kina

Piąty film fabularny Lenny’ego Abrahamsona to film o kobiecie, która tworzy świat w szopie, aby chronić swoje dziecko przed światem zewnętrznym. I choć na pierwszy rzut oka może to brzmieć trochę sztucznie, w rzeczywistości jest to jeden z najbardziej wyczulonych i przemyślanych filmów tego rodzaju w niedawnej pamięci.

To trudny temat i potraktowany z wrażliwością, rzadko spotykaną w kinie głównego nurtu. Ale właśnie to czyni ten film wyjątkowym.