17 czerwca, 2024
11 11 11 AM
Unikalna lampa: stylowe oświetlenie wnętrz
Oświetlenie kuchennej ściany: nowoczesne i praktyczne rozwiązania
Unikalne Oświetlenie Dekoracyjne z Wyjątkowym Designem
Oświetlenie dziedzińca – eleganckie rozwiązanie
Ożyw swój dom dzięki dekoracyjnym światłom!
Lampa kuchenna – oświetlenie ściany w kuchni
Oświetlenie dekoracyjne do wnętrz: piękne lampki na każdą okazję.
Klasyczny znak – symbol wiecznej elegancji
Odkryj nowoczesny styl – inspiracje dla Twojego wnętrza
Projektowanie ubrań – sztuka tworzenia unikatowych stylizacji
Latest Post
Unikalna lampa: stylowe oświetlenie wnętrz Oświetlenie kuchennej ściany: nowoczesne i praktyczne rozwiązania Unikalne Oświetlenie Dekoracyjne z Wyjątkowym Designem Oświetlenie dziedzińca – eleganckie rozwiązanie Ożyw swój dom dzięki dekoracyjnym światłom! Lampa kuchenna – oświetlenie ściany w kuchni Oświetlenie dekoracyjne do wnętrz: piękne lampki na każdą okazję. Klasyczny znak – symbol wiecznej elegancji Odkryj nowoczesny styl – inspiracje dla Twojego wnętrza Projektowanie ubrań – sztuka tworzenia unikatowych stylizacji

Naprawianie lampy stołowej za pomocą włącznika/wyłącznika, który klika dwukrotnie

wyłącznik lampy stołowej

Mam lampę z włącznikiem/wyłącznikiem, który wymaga dwóch kliknięć, aby włączyć światło. Lampa dobrze współpracuje ze standardową żarówką, ale zapala się dopiero po dwukrotnym kliknięciu włącznika. Co to mówi o przełączniku i jego działaniu?

Ogólnie rzecz biorąc, po przestawieniu przełącznika do pozycji ON metalowa bramka w przełączniku zatrzaskuje się i zamyka ścieżkę elektryczną prowadzącą do urządzenia. Kiedy przestawisz przełącznik w pozycję OFF, ta brama otwiera się i przerywa ścieżkę. Jeśli możesz obsługiwać lampę bez dodatkowego klikania, prawdopodobnie występują problemy z samym przełącznikiem, które należy naprawić.

Aby upewnić się, że przyczyną problemu jest przełącznik, dokładnie go zbadaj, gdy lampa jest odłączona i wyłączona. Poświeć latarką do gniazda, aby zobaczyć, czy wygląda na to, że ma 2 styki na dole zamiast jednego styku. Jeśli oprawka jest przystosowana do żarówek trójdrożnych, będzie wyposażona w mechanizm przełączający, który może kolejno zasilać słabe i jasne włókno po włączeniu przełącznika (lub światła). Kliknięcia są w rzeczywistości zmianami w „cyklu roboczym” mocy docierającej do żarówki: za każdym razem, gdy przełącznik jest obracany, wysyła on naprzemienne impulsy mocy do żarników w różnych fazach, które na przemian je oświetlają.

Jeśli masz w swojej lampie tego typu przełącznik, możesz go naprawić samodzielnie, smarując krzywkę i palce sprayem do styków elektrycznych. Można go kupić w sklepie ze sprzętem lub w Internecie za około 5 USD. Odłącz lampę i odkręć nakrętkę mocującą na podstawie przełącznika. To prawdopodobnie odpadnie kciukiem i palcem wskazującym, ale mogą być potrzebne szczypce, aby zastosować większy nacisk i przekręcić nakrętkę. Usuń wszelkie zabezpieczenia z podstawy, która trzyma przełącznik, a następnie użyj małego śrubokręta, aby podważyć stary przełącznik od zespołu gniazda, wyjaśnia B.P. Dostawa lampy. Jeśli nie możesz wyjąć starego przełącznika, zajrzyj do gniazda i za pomocą bezdotykowego próbnika napięcia określ, który przewód jest gorący. Nakręć nowy przełącznik na gwintowaną podstawę gniazda, a następnie złóż zespół z powrotem, wkręć nową żarówkę i załóż osłonę.

Gdy lampa jest podłączona, ponownie przetestuj żarówkę, aby upewnić się, że włącza się i wyłącza. Jeśli żarówka nadal się nie włącza, może to oznaczać problem z okablowaniem, który musi zostać naprawiony przez specjalistę. Jeśli jednak przełącznik wydaje się bezpieczny, aw gnieździe nie widać przewodów pod napięciem, możesz podłączyć lampę i zacząć cieszyć się jej blaskiem! Zanim to zrobisz, spryskaj gwinty żarówki odrobiną smaru silikonowego, aby zapobiec pęknięciu szklanej bańki w gnieździe. Może to również pomóc w łatwiejszym wykręceniu żarówki, gdy nadejdzie czas jej wymiany.